Titulní obrázek

SEAT ukáže ve Frankfurtu nový koncept

SEAT zveřejnil upoutávku na nový koncept, který se představí na letošním frankfurtském autosalonu. Automobil je však zakryt červenou plachtou. Španělská automobilka dala pouze vědět, že se má jednat o vzrušující koncept. Tvary skryté pod červenou plachtou naznačují, že představený vůz bude sedan nebo liftback. Na jaře byla zveřejněna zpráva, že SEAT na letošní IAA představí novou generaci modelu Leon.

Studie tak bude pravděpodobně předobrazem tohoto auta. Jak bude nový Leon vypadat, SEAT loni naznačil konceptem IBE. Třetí generace Leonu má podle dřívějších informací zákazníkům umožnit výběr mezi sportovně střiženým třídveřovým kupé a méně radikálním pětidveřovým provedením. Díky tvarům chystané studie je možné, že v Martorellu chystají také verzi sedan (liftback).

Na stánku SEATu by se měl ukázat rovněž modernizovaný model Seat Exeo, který získal nové přední světlomety s dravější vizáží. Decentní úpravou prošla také maska, jejíž mřížka má nově stejnou voštinovou strukturu jako ta ve spodní části nárazníku. Dříve zveřejněné špionážní fotografie dokazují, že se dále chystá ostrá verze kombi SEAT Ibiza ST, které by konkurovalo Škodě Fabia RS Combi.Exeo, který získal nové přední světlomety s dravější vizáží. Decentní úpravou prošla také maska, jejíž mřížka má nově stejnou voštinovou strukturu jako ta ve spodní části nárazníku. Dříve zveřejněné špionážní fotografie dokazují, že se dále chystá ostrá verze kombi SEAT Ibiza ST, které by konkurovalo Škodě Fabia RS Combi.