Titulní obrázek

Nový Seat Leon obohatil český trh

Český trh již obohatil i španělský hatchback Seat Leon nové generace. Jistě nás okouzlí svým dynamickým a sportovním stylem, větším interiérem i kufrem. Základní model si budete moci koupit již za 299 900 korun.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Seat Leon přijíždí v nové generaci s dynamickým vzhledem, který navazuje na nedávné koncepty značky zvané IBE, IBL a IBX. Karosérii charakterizují výrazné linky a zdobí ji světla pro denní svícení z diod. Auto působí sportovně.

Vůz je kratší než v předchozí verzi, měří 4,24 metru. Rozvor se ale zvětšil o 6 cm. Stejně tak má vyšší hodnotu i rozchod kol. Seat tvrdí, že díky tomu přibylo místa v interiéru pro pět cestujících. Kufr nyní pojme 380 litrů, což je o 39 litrů víc než dříve.

Díky modulární platformě MQB, kterou koncern Volkswagen využívá napříč svými značkami, se podařilo snížit hmotnost nového Leonu. Základní verze vybavená benzinovým motorem váží 1113 kg, což je o 90 kg méně, než minulá generace vozu. Tuhost karosérie se přitom zvýšila o 15 procent.

Pro příznivce nafty je připraven základní motor 1.6 TDI s výkonem 66 kW (90 k) nebo 77 kW (105 k). Jeho tabulková spotřeba je 4,1 litru nafty na 100 km. V nabídce Leonu je ještě vrcholná naftová varianta 2.0 TDI. Ta má výkon 110 kW (150 k).

Vyšší výbava přidává klimatizaci, rádio s dotykovým displejem, multifunkční volant nebo dělená zadní sedadla. Základní model s motorem 1.2 TSI (63 kW) přijde na 299 900 korun, za vyšší výbavu se platí 315 900 korun.