Titulní obrázek

Český trh již obohatil i malý Seat Mii

V Bratislavě nyní běží v plném proudu výroba miniaturních trojčat, modelů Seat Mii, Škoda Citigo a VW Up!. Vozy se již prodávají i v České republice, ceny začínají na 182 900 Kč.

Základní cena třídveřového Mii 182 900 Kč je o 3000 Kč vyšší než než u Škody Citigo a o deset tisíc nižší než u VW Up! Ani jedno z bratislavských trojčat nepatří mezi nejlevnější nová auta na trhu. Nejnižší výbava Reference u Mii obsahuje stejné prvky jako základní provedení zbývajících dvojčat - například čtyři airbagy, posilovač řízení, výškově stavitelný volant nebo přípravu na rádio.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Pětidveřové Mii stojí jen o devět tisíc víc než třídveřové, takže tady seat stahuje tisícovku z náskoku Citigo. Ještě zajímavější je ale pouze pětitisícový rozdíl mezi základním stupněm Reference a vyšší výbavou Style, která přidává do standardu mimo jiné palubní počítač informující třeba o spotřebě paliva, dálkově ovládané centrální zamykání, elektricky ovládaná přední okna nebo dělená zadní sedadla. Rozdíl mezi první a druhou výbavou Škody Citigo dělá 15 tisíc. Seat vychází poměrem ceny a výbavy nejlépe.

Výbavou Style nabídka Mii končí, takže za většinu komfortních prvků včetně klimatizace nebo audiosoustavy se musí připlácet. Ceny příplatkové výbavy jsou ale stejně jako u Citigo a Up!u příznivé. Klimatizace přijde na 7700 Kč, rádio na 5000 Kč, litá kola a metalíza na 9000 Kč. V nabídce je i řada výhodných paketů.

Technickými parametry se trojčata neliší. Stejně jako u sourozenců tak mezi největší zbraně Mii patří v porovnání s ostaními miniauty šířka a výška kabiny i velikost zavazadlového prostoru. Silnější varianta třídveřového tříválce (55 kW) potěší dynamikou, slabší (44 kW) nízkou spotřebou.