Titulní obrázek

SEAT Leon třetí generace

Španělský výrobce Seat má v rukávu další novinku. Jedná se o třetí generaci hatchbacku Leon. Můžeme se těšit na zlepšení ve všech oblastech - design, technika, jízdní vlastnosti, interiér.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Atraktivní vzhled vylepšují zajímavé detaily jako třeba originální tvar zpětných zrcátek nebo přimhouřená zadní světla. Teprve v interiéru ale přichází opravdu přelomové zlepšení. Kritika odcházející generace padla na úrodnou půdu, protože SEAT přepracoval úplně všechno. Zaznamenali jsme velký skok v kvalitě použitých materiálů, jejich zpracování i ergonomii. Palubní deska je nyní opravdu pořádně sestavena a navíc se pěkně obtočila kolem řidiče.

Velký díl je vyrobený z měkčeného plastu, ostatní povrchy působí podstatně hodnotnějším dojmem než dosud, včetně matných ploch. Specifické rozvržení přístrojového štítu ustoupilo ve prospěch konvenčnější dvojice kruhových budíků. Displej multimediálního systému našel místo výš a blíž k řidiči – je hned vedle volantu, přímo v dosahu pravé ruky. Zrcátka si nastavíte na dveřích, panel klimatizace je za řadicí pákou, tlačítko výstražných světel má řidič konečně v dohledu.

V zavazadlovém prostoru přibylo 30 litrů navíc, objem 380 l se shoduje s Golfem. Stejná je i šířka mezi podběhy, a to 102 cm. Leon ovšem hodně přidal na vnitřní výšce, 55 cm mezi podlahou a krytem zavazadelníku je o pořádný kus víc než 41,5 cm v Golfu. To ale za cenu zmenšení úložného prostoru pod podlahou a velkého schodu u nárazníku.