Titulní obrázek

Seat Toledo v konečné podobě

Automobilka Škoda představí v brzké době nový Seat Toledo a Škodu Rapid. Vozy se liší jen v drobnostech. Kvůli úniku oficiálních obrázků modelu Seat Toledo, víme, jak vůz vypadá. Detaily vozu se oproti představenému konceptu tento rok na autosalonu v Ženevě změnily jen zlehka. Nejpovedenější provedení má i automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Na výběr budou čtyři motory. Budou to všechny přeplňované čtyřválce. Tři 1,2 TSI s výkony 75, 85 a 105 koní a 1,4 TSI se 122 koňmi. V kolonce dieselů bude pro začátek jediná položka: 1,6 TDI 105 koní, příští rok přibyde ještě slabší devadesátikoňové provedení. Nové Toledo má délku 4,48 metrů, rozvor 2,6 metru. Kapacita v kufru je přes pět set litrů.

Vozy však nedostaly ani novou modulární platformu. Tu má například nová Audi A3. Navazuje na ni nová Octavia a Volkswagen Golf. Nový model Seat Toledo napodobuje svého předchůdce. Ten byl však nejdříve úspěšný, ale poté upadl.

Mladá Boleslav tedy začne vyrábět vozy na stejné lince ve větším. Z pohledu techniky jsou auta stejná. Rozlišuje je pouze design. Jiná je maska chladiče, přední a zadní světla a nárazníky. Další odlišnost lze nalézt při pohledu zezadu. Vozy mají výrazně jiný tvar zadních světel a rozdílné umístění registrační značky. Seat Toledo ji má umístěnou dole v nárazníku, Škoda Rapid nahoře na víku kufru. Na českých silnicích můžeme potkat oba modely, protože momentálně najíždějí testovací kilometry.