Titulní obrázek

Spasí automobilku Seat nové vedení?

Španělská automobilka Seat dostala ultimátum od giganta Volkswagen. V současné době získala nového šéfa - Jürgena Stackmanna. Bude to změna k lepšímu, nebo nakonec koncern VW vyřadí Seat ze svých značek?

Do křesla šéfa automobilky Seat usedne Jürgen Stackmann, bývalý vysoce postavený manažer v automobilce Ford. Od prvního května tak převezme žezlo po Jamesi Muirovi, který sice z vedení odchází, ale bude dále zastávat funkce v koncernu Volkswagen.

Nového šéfa, který má bohaté zkušenosti zejména v oblasti prodeje, čeká velmi obtížný úkol: udržet nově nastartovaný růst prodejů a pokusit se aspoň zdvojnásobit odbyt. Sice se nové modely Seat Leon a Seat Toledo (vyráběný společně s Rapidem v Mladé Boleslavi) dobře chytily, ale to asi stačit nebude.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Volkswagen už se několikrát poměrně otevřeně vyjádřil v tom smyslu, že pokud se Seatu nepodaří zlepšit výsledky, nechá ho plavat. Automobilka zatím letos vyrobila přes 87 000 aut, což není za první čtyři měsíce žádný světoborný výsledek. Uvidíme, na zlepšení je pořád času dost.